Technologia rejestracji obrazu

aparatNajnowsza technologia z zakresu stabilizacji obrazu coraz bardziej powszechnieje. Sprzęt może do najtańszych nie należy, ale jest już w zasięgu coraz większego grona użytkowników. Dlatego też warto jest się przyjrzeć z bliższa temu rozwiązaniu.

Otóż stabilizatory obrazu wykorzystują technologię żyroskopową, która wpływa na ustabilizowanie obrazu w poziomie i pionie o dowolnych parametrach. Wystarczy tylko wykalibrować nasze urządzenie, aby utrzymać stałą wartość rejestrowania, jeśli chodzi o pozycję rejestratora. Umożliwia to kręcenie materiałów wideo w sposób bardzo ujednolicony, a co za tym idzie nasze materiały są znacznie bardziej profesjonalne i lepsze jakościowo. Nie jest to nic trudnego, ponieważ stabilizator działa samoczynnie i jeśli ustawimy parametry, to nie musimy się niczym przejmować. Urządzenie działa bardzo prosto, chociaż mechanizm jest dosyć zaawansowany technicznie. Gdy chcemy osiągnąć lepszej jakości rezultaty, to wtedy powinniśmy zainwestować w nowocześniejsze rozwiązania, ale na dzień dzisiejszy można zastosować to co jest. Wiadomo, że wszystko się rozwija z dnia na dzień i technologia z zakresu rejestrowania obrazu jest coraz doskonalsza.

Jednak dobry stabilizator obrazu może być naprawdę bardzo interesującym rozwiązaniem i sami powinniśmy się zorientować na to, aby zdobyć dla siebie takie zastosowania, które w danej branży okażą się przydane. Możemy zainwestować w prosty stabilizator, który będzie obsługiwany przez jednego człowieka i będziemy mogli korzystać z niego w sposób przenośny. Wystarczy tylko przyczepić urządzenie do własnego ciała, a ono będzie „podążało” za nami, będzie trzymało odpowiedni poziom i wtedy wyeliminujemy konieczność łapania poziomu ręcznie. To jest niezwykle innowacyjne i wygodne rozwiązanie w szczególności dla ludzi kręcących newsy do telewizji. Inne stabilizatory wykorzystują ogromne głowice i wysięgniki, które są używane na koncertach, podczas kręcenie filmowych produkcji i tak dalej. Nie są to kompaktowe rozwiązania i są znacznie droższe, ale świetnie się sprawują w branży produkcji filmowej. Bez tego rodzaju rozwiązań nie można nakręcić żadnego filmu, bo przecież byłoby to nieprofesjonalne. Musimy stosować takie rozwiązania, które na pewno nam ułatwią zrobienie porządnej produkcji na przyzwoitym poziomie. Takie triki są zawsze niezwykle wygodne.