Systemy Glidecam HD 2000 i HD 4000

glidecamJeśli mówmy o systemach stabilizacji obrazu typu Glidecam to z pewnością mamy na myśli te z serii HD 2000 oraz HD 4000. Są to bowiem jedne z najlepszych systemów stabilizacyjnych, jeśli chodzi o obraz i jego jakość w stosunku, do realizacji, jakich się podejmujemy. W całym systemie HD 2000, jaki HD 4000 znajduje się najbardziej charakterystyczna cześć, czyli specjalna kamizelka, która w znaczny sposób ułatwia pracę kamerzysty. Kamizelka jest nie tylko lekka, ale również tak skonstruowana, aby nie krępowała ruchów osoby, która kręci dany film. Ta uniezwykla kamizelka typu X-10 Vest, posiada także bardzo pożyteczną funkcję, jaką jest możliwość bardzo szybkiego zdejmowania jej w razie nieprzewidzianych sytuacji, które mogą się wydarzyć na każdym planie filmowym, więc nasza kamizelka również zapewnia ochronę i bezpieczeństwo.

Kamizelka spełnia oczekiwania bardzo dużej ilości zadowolonych kamerzystów więc na pewno warto na nią zwrócić uwagę przy zakupie danego systemu stabilizacji obrazu. System Glidecam HD 2000 oraz HD 4000 składa się również z bardzo profesjonalnego, dodatkowego podwójnego ramienia, które w skuteczny sposób, trafnie i bezpiecznie „przedłuża” nasze ramię, kiedy kręcimy dany film już którąś z kolei godzinę. Taki system składa się również z dodatkowych śrubek oraz uchwytów, krążków niezbędnych w montażu stabilizatora do ręcznego kręcenia. Oczywiście takie stabilizatory są niezwykle potrzebne nie tylko ze względów technicznych, ale także w bardzo skuteczny sposób pomagają nam w naszej pracy kamerzysty, która nie raz jest dyskomfortowa i wiąże się z wieloma niedogodnościami.

Dzięki systemom Glidecam HD-2000 oraz HD 4000 zrealizujemy nasze marzenia o filmach, które są kręcone pod kątem takim, jaki pasuje tylko i wyłącznie naszym potrzebom. Udogodnienia, jakie zapewniają stabilizatory z pewnością graniczą z wieloma ryzykownymi sytuacjami, które również możemy z powodzeniem nakręcić podsiadając taki właśnie sprzęt. Systemy Glidecam HD-2000 oraz HD-4000 sprawdzają się w bardzo ekstremalnych warunkach dzięki temu są obecnie jednym z najbardziej pożądanych produktów na rynku sprzętów związanych z realizacjami filmowymi. Systemy stabilizacji od lat wykorzystuje się również w kręceniu videoclipów oraz teledysków, które, na co dzień oglądamy w naszych telewizorach oraz na internetowych stronach związanych z muzyką i wszelkimi wykonawcami światowej klasy.