Stabilna dynamika

dynamikaW związku z rozwojem techniki rejestrowania obrazu obecnie funkcjonujące rozwiązania stają się coraz bardziej atrakcyjne. Wiele osób może po prostu zająć się swoimi realizacjami bez dbałości o szczegóły techniczne, które w coraz większym stopniu rozwiązują się same.

Wygoda, jaką dają nowoczesne rozwiązania z zakresu stosowania najnowszych technologii, sprawia, że możemy zająć się realizacją naszych wizji artystycznych, bez zbytniej dbałości o techniczne aspekty funkcjonowania danego przedsięwzięcia. Jest to niesamowicie wygodne, bo reżyserzy nie zawsze znają się na technicznych aspektach funkcjonujących w świecie filmu. Wielu z nich jest po prostu artystami i takie zagadnienia, jak stabilizatory obrazu ich nie interesują w żadnym stopniu. Otóż warto jednak nie być dyletantem w tej dziedzinie i każdy, nawet największy umysł powinien się pochylić nad tym i przestudiować sposób działania nowoczesnych urządzeń.

Wielu twórców dobrze orientuje się w technicznych rozwiązaniach, które z całą odpowiedzialnością stosują na swoim planie. Dobry stabilizator jest naprawdę czymś niezastąpionym i możemy z niego zrobić wieki użytek. To jest coś, co tak naprawdę wpływa na jakość naszego obrazu i rejestrowanie go jest dużo prostsze, ponieważ obraz się nie trzęsie, podczas jego nagrywania. Wszystko to daje nam zawsze lepszy efekt, bo przecież trzęsące się ręce nigdy nie idą w parze z profesjonalnym odtwarzaniem kręconych ujęć. Zatem stabilizator obrazu jest obecnie niezastąpiony. I żaden człowiek nie jest w stanie wygrać z tą technologią. Zaletą stabilizatorów jest ich działanie w ruchu. Żadnym problemem jest kręcenie statycznych obraz. Jednak w przypadku dynamicznych ujęć, gdy praca kamery musi nadążać za akcją nastręcza trudności. W takich wypadkach stabilizowanie obrazu na bieżąco przez urządzenie daje nam duże pole do popisu. Jest to rozwiązanie jutra, które zapewnia oszałamiające efekty. Stabilny obraz w środku akcji jest czymś nietypowym i można w taki sposób zapewnić sobie zawsze bardzo interesujący efekt. Wszyscy operatorzy kamer posługują się tego rodzaju udogodnieniami, ponieważ nikt nie jest w stanie trzymać kamery bez ruchu przez dłuższy czas. Człowiek w tym aspekcie na pewno jest ułomny i trzeba sobie jakoś radzić, stosując rozmaite triki. Takie zastosowania zawsze się sprawdzają w świecie filmów.