Stabilizator Glidecam HD 2000 i jego możliwości

płynne ujęciaDziś czasem stosuje się specjalne drgania obrazu czy ujęcia nagrywane niczym z kamery biegnącego człowieka, jednak są to ujęcia zamierzone, i występują tylko w określonych, dość dramatycznych sytuacjach. W większości produkcji stabilizacja obrazu jest zadaniem numer jeden dla każdego kamerzysty. W pierwszych produkcjach filmowych stawiano raczej na wprawne i stabilne ręce kamerzysty, jednak jak sami wiemy – są one oparciem zawodnym i nie tak precyzyjnym jak profesjonalny stabilizator.

Glidecam HD 2000 to jedno z ciekawszych urządzeń w swojej klasie, przeznaczone dla produkcji półprofesjonalnych oraz amatorskich, dla aparatów o wadze łącznie z całym osprzętem nie wyższej niż 3 kg. To również doskonały stabilizator dla lustrzanek, którymi równie często filmujemy dziś, jak profesjonalnymi kamerami. Ten model stabilizatora, jak wszystkie modele z serii HD, pozwala na precyzyjne i łatwe wyważanie dzięki specjalnym regulatorom. Jest to jedyny w swojej klasie sprzęt, z którym można pracować na lustrzance w trybie video, w której konieczna jest zmiana obiektywu.

Stabilizatory Glidecam to narzędzia dla profesjonalistów oraz amatorów. Zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów i precyzyjne dopracowane pod każdym względem. Gdy wymagamy od konkretnego ujęcia dynamiki oraz płynności, a nie mamy możliwości ustawienia specjalnych torów, do akcji wkraczają właśnie stabilizatory, które są niewielkimi urządzeniami mającymi na celu zredukować do minimum niechciane drgania i poruszenia obrazu, by był on jak najbardziej płynny. Największe zalety Glidecam HD-2000 to bardzo precyzyjne regulowanie płytki kamerowej, szybki montaż i demontaż kamery, w dodatku bez używania jakichkolwiek narzędzi, oraz kompatybilność z systemami Smooth Shooter i X-10. Jeśli więc poszukujesz niewielkiego rozmiarowo, ale pewnego stabilizatora do swojego sprzętu, zdecyduj się właśnie na ten model, szczególnie że jego cena oscyluje dziś wokół 2300 złotych, co jest prawdziwą okazją jak na sprzęt takiej jakości. Z pewnością każdy amator czy półprofesjonalista będzie zadowolony z obsługi urządzenia, które jest niezwykle wygodne, łatwe w obsłudze, i przede wszystkim – bardzo stabilne, co jest jego główną funkcją. Pozwala na wygodne sterowanie kamery i szybka zmianę punktu filmowania, poprzez łatwy montaż i demontaż, co wbrew pozorom jest niezwykle ważne w przypadku produkcji, w których liczy się czas sfilmowania danego ujęcia.

Zobacz nowości z tego roku