Stabi Fly

Wykonanie dobrej jakości ujęć nie jest wcale takie trudne. Sama kamera nie zawsze jest wystarczająca. Trudno jest wykonać ujęcia, które będą stabilne, płynne i jednocześnie przepełnione dynamicznie. Otrzymanie takiego efektu możliwe jest dzięki stabilizatorom. Wielu kamerzystów nie wyobraża sobie pracy bez stabilizatorów Stabi Fly. Są dobrej jakości i cieszą się coraz większa popularnością wśród kamerzystów. Jednym z ciekawszych modeli jest stabilizator obrazu Stabi Fly mini. Sprzęt ten kosztuje 990 złotych. w modelu tym zastosowano trik, w którym nad rękojeściom osadzono przegub. Znajduje się on w samym centrum ciężkości. Dzięki takiemu układowi stabilizatora kamerzysta ma odciążony nadgarstek i tym samym jest w stanie na dłużej pracować przed kamerą. Bardzo dużą zaletą stabilizatorów Stabi Fly jest łatwość montowania do nich najróżniejszych akcesoriów. Model mini jest bardzo lekki i przeznaczony do kamer oraz aparatów, których waga nie przekracza dwóch kilogramów. stabilizator doskonale współgra z kamizelką, a także z ramieniem.

Z serii stabilizatorów Stabi Ely godzien uwagi jest stabilizator obrazu Stabi Fly Line. Ta wersja stabilizatora kosztuje 2399 złotych. w tym modelu, tak jak w każdym stabilizatorze z tej serii przegub ustawiono zaraz nad rękojeścią, aby odciążyć nadgarstek operatora kamery. Stabi  Line stworzono z myślą o większych aparatach i kamerach, których waga sięga sześciu kilogramów. producent wyposażył ten stabilizator w bardzo dokładną regulację przesuwu kamery zarówno do przodu jak i do tyłu. Jest to stabilizator modułowy, który bez najmniejszego problemu uda nam się połączyć z kamizelką oraz z ramieniem. Kamerzyści, którzy mieli okazję pracować na stabilizatorach z serii Stabi Fly cenią sobie w nich dużą wytrzymałość. Zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, aby jak najdłużej nadawać się do użytku. Do każdej kamery można znaleźć taki stabilizator jaki najbardziej nam odpowiada.

Jeżeli chcemy znaleźć odpowiedni stabilizator do kamery o wadze do 4,5 kilograma, doskonałym rozwiązaniem będzie stabilizator obrazu Stabi Fly junior. Ten model stabilizatora kosztuje 1845 złotych. Jest to ręczny stabilizator o bardzo szerokim zastosowaniu. Tak jak każdy stabilizator z tej serii, ten również można bez najmniejszego problemu łączyć z kamizelką lub z ramieniem. Kamera mocowana jest do stabilizatora za pomocą płytki przesuwnej. Można ją bez najmniejszego problemu przesuwać zarówno w przód jak i w tył. Konstrukcja stabilizatora jest bardzo lekka i wytrzymała.

Bardzo dużą zaletą stabilizatorów z serii Stabi Fly jest możliwość łączenia ich z rękawem i kamizelką. Doskonale do stabilizatorów z serii Stabi Fly, pasuje kamizelka Stabi Fly PRO. Taką kamizelkę można kupić już za 2700 złotych. Jest bardzo łatwa w obsłudze i w kilka chwil nadaje się do użytku. W jednej minucie uda nam się ją włożyć i pomocować do niej jeden ze stabilizatorów Stabi Fly. Kamizelka została wykonana z dobrej jakości materiałów, aby jak najdłużej nam służyła. Doskonale sprawdza się do kamer i aparatów, które używane są przez profesjonalistów. W kamizelce została zastosowana tylna konstrukcja. Dzięki takiej konstrukcji kamizelka jest bardzo lekka i niezwykle wytrzymała. Jest w stanie utrzymać nawet 2,5 kilogramowe obciążenie. Tkanina z jakiej ją wykonano została tak zaprojektowana, aby kamerzysta czuł się komfortowo. Kont ramienia możemy regulować, aby jak najlepiej pasował do kamizelki. Kamizelka jest dosyć uniwersalna i bez problemu można ją dopasować do wielu różnych rozmiarów. Można pracować z samą kamizelką bez konieczności używania szelek, a także razem z szelkami.

Stabilizatory Stabi Fly są coraz bardziej popularne i coraz więcej kamerzystów z nich korzysta. Sprzęt tego typu daje wiele możliwości. Kamerzysta może odciążyć swoje ciało przed dodatkowym obciążeniem, a także poprawić jakość swoich ujęć. Każde będzie płynne, stabilne i zarazem nie będzie pozbawione dynamizmu. Stabilizator sprawia, że obraz jest regularny i całkowicie usuwa z niego wszelakie drgania i niepotrzebne szumy.