Profesjonalne ujęcia dzięki stabilizatorom.

stabilizatorPodczas profesjonalnego filmowania istotnych jest bardzo wiele kwestii i podobnie jak w przypadku wykonywania zdjęć liczą się pewne kwestie, które znacząco przyczyniają się do tego, jak ostatecznie będzie taki film wyglądać i czy w ogóle będzie coś na nim widać. Bardzo istotne jest oczywiście światło jak również jeszcze jedno, a mianowicie ostrość obrazu, który zapewnia odpowiednia stabilizacja obrazu.
Jednak aby obraz był naprawdę stabilny, bardzo istotne jest zapewnienie mu tej stabilności, a w tym pomagają tak zwane stabilizatory. Czym jednak one są? Stabilizatory obrazy, bo o nich mowa to urządzenia, które mają na celu zniwelowanie trzęsących się ujęć co pozwala na nakręcenie ujęć płynnych i oczywiście stabilnych, nie musząc w to inwestować nadzwyczajnie dużych pieniędzy. Stabilizatory obrazu to urządzenia, których działanie oparte jest przede wszystkim na bezwładności. Co to oznacza? Nic innego jak to, że ręka jest w pewnym sensie odseparowana od kamery, dzięki czemu jej ruchy nie wpływają negatywnie na obraz, wyeliminowane są drgania i ujęcia są pozbawione wstrząsów. Takie stabilizatory są różne, dedykowane do małych jak i mniejszych kamer jak na przykład stabilizator Glidecam czy stabilizatory o lekkiej konstrukcji takie jak stabilizator Flycam.
Każdy ze stabilizator jest wart kupna, bowiem posiada unikalne cechy, jakie spełniają konkretne oczekiwania. Bardzo istotne jest jednak dostosowanie stabilizatora do swoich potrzeb oraz do rodzaju kamery i tylko to pozwala na osiągnięcie odpowiedniego sukcesu. Oprócz tych stabilizatorów polecić można również inne, między innymi stabilizatory EEMOV czy też Genesis oraz wiele innych, które są naprawdę polecane przede wszystkim do profesjonalnego filmowania, ale nie tylko, również dla początkujących, a więc również rozwijający się amatorzy znajdą coś odpowiedniego.