Posługiwanie się stabilizatorem

stabilizator flycamStabilizator obrazu to bardzo przydatne urządzenie, które podczas procesu jakim jest filmowanie ma bardzo duże znaczenie, bowiem dzięki odseparowywaniu reki bezpośrednio od kamery, pozwala na uniknięcie drgań albo ich zminimalizowanie tak, że obraz staje się bardzo płynny. Aby jednak taki efekt uzyskać w stu procentach, niezbędne jest dopasowanie odpowiedniego stabilizatora do naszych potrzeb i oczywiście do posiadanej kamery.

Jako, że na rynku obecne są aktualnie różne stabilizatory, warto jest przyjrzeć im się nieco bliżej. A jak w ogóle posługiwać się takim urządzeniem. Wyjaśnijmy to na przykładzie stabilizatora jakim jest stabilizator Glidecam XR-500 dla małych kamer. Ten stabilizator jest dedykowany przede wszystkim posiadaczom małych kamer i jest to urządzenie stabilizujące ruchy kamery.

To idealne rozwiązanie, jeśli posiadamy bardzo lekką i małą kamerę czy nawet smartfona lu iphona i zależy nam na wykonaniu dobrego filmu. To idealny stabilizator przede wszystkim dla pasjonatów, którym zależy przede wszystkim na dobrej jakości ujęciach dynamicznych. Pozwala on znacząco polepszyć swój warsztat i podnieść poziom własnych umiejętności. To idealne rozwiązanie dla amatorów z aspiracjami na profesjonalistę.