Podstawowy model Glidecam HD 2000

Firma Glidecam od wielu lat zajmuje się produkcją rozwiązań przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych operatorów kamer jak i amatorów, którym zależy na tym by ujęcia przez nich wykonywane były jak najlepszej jakości. Przy pracy w terenie, kiedy nierzadko musimy pokonywać różnego typu przeszkody, takie jak nierówny chodnik, górzysty teren, czy schody, napotykamy na problem związany z brakiem stabilizacji obrazu. Trzymając kamerę czy aparat w ręku nie jesteśmy w stanie uzyskać dobrej jakości ujęcia. Rozwiązaniem dla tego rodzaju problemów są właśnie produkty tworzone przez amerykańską firmę Glidecam.

 

Jednym z oferowanych przez nich modeli jest Glidecam HD 2000, który stanowi świetny wybór zarówno dla operatorów małych jak i średnich kamer. Dzięki specjalnym mechanizmom urządzenie to pozwala na nagrywanie filmów bez drgań spowodowanych zarówno przez podłoże, na którym się poruszamy, jak i ruchy naszej ręki. Prostota jego obsługi oraz łatwy proces kalibracji powoduje, że jest to sprzęt przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów, którzy w domowym zaciszu montują swoje produkcje.

 

Ten model Glidecam’a współpracuje z różnymi typami urządzeń rejestrującymi obraz, od profesjonalnych kamer, przez proste handycamy po lustrzanki. Spełnia ono swoją rolę nawet przy aparatach z dużym obiektywami (takimi jak Canon 5D z obiektywami z serii L) ważącymi nawet 4,5 kg. Model ten charakteryzuje również niezwykła wszechstronność oraz funkcjonalność. Co więcej, jest on łatwy w użyciu i doskonale sprawdza się przy pracy w trudnym terenie. Dzięki niewielkim rozmiarom jego transport nie nastręcza problemów, a jego kalibracja pod konkretne przeznaczenie jest szybka i bezproblemowa. Glidecam HD 2000 to wspaniałe urządzenie, które zadowoli zarówno wymagających pracowników profesjonalnego studia filmowego jak również ambitnych filmowców-amatorów, którzy do każdego ujęcia podchodzą z niemniejszym zaangażowaniem.

 

Na koniec garść danych technicznych dotyczących modelu Glidecam HD 2000. Wymiary jego głowicy to 19.05 cm x 10.47 cm x 2.54 cm, po rozłożeniu długość urządzenia sięga 56 cm, a po złożeniu zaledwie 38 cm, co bardzo ułatwia transport. Waga urządzenia pozbawionego przeciwwagi to niewiele ponad kilogram (1,15 kg), a dołączona w zestawie przeciwwaga (w postaci ośmiu krążków) to dodatkowe 1,48 kg. Wymiary płytki montażowej, na której zamontujemy nasz aparat lub kamerę, to po rozłożeniu 38,1 cm x 10,16 cm.