Opis stabilizatora Flycam Ultralight 3D

stabilizatoryStabilizator, jakim jest Flycam Ultralight 3D Free Arm, jest sprzętem, który ułatwia nam w maksymalnie szybkim tempie pracę z kamerą, jaką pragniemy umiejscowić na powierzchni płytki montażowej znajdującej się w górnej części Fly’cama. W tym wypadku szybkość montażu w głównej mierze zawdzięczamy odpowiedniemu wyważeniu sprzętu, który nie będzie nam się ani przesuwać, ani też nie będzie przeważał na żadną ze stron.

Takie możliwości uzyskujemy przy pomocy specjalnie zamontowanych we Fly’camie pokręteł nieumiejscowionych na głowicy, które idealnie współpracują z każdym modelem kamery, w której próbujemy wyważyć optymalny dla nas środek ciężkości. Aby nasza płytka montażowa nie zsuwała się lub też nie ruszała w tego rodzaju stabilizatorze posiadamy także dostosowany do wielu potrzeb bezpiecznik, który w skuteczny sposób pozwala na zamocowanie w określonym punkcie naszej kamery, jaką umiejscowiliśmy na powierzchni płytki. Teraz przy takim zabezpieczeniu żadna kamera nie spadnie, a zdjęcia i realizacja wielu ujęć będzie jeszcze bardziej skuteczna. Przy pomocy takiego Fly’cama możemy realizować bardzo długie ujęcia filmowe, które oczywiście sprawiają, że nasze ramię oraz ręka cierpnie i na dłuższa metę boli, dlatego jeśli mamy zamiar realizować takie oto zamierzenia to w tym wypadku Ultralight 3D będzie idealnym rozwiązaniem. Jak sama nazwa stabilizatora wskazuje, czyli Ultralight 3D Free Arm można się domyślić, że kamerą umiejscowioną na stabilizatorze możemy kierować jedną ręką bez jakiegokolwiek balastu czy też bardzo dużego obciążenia kamery na naszym ramieniu.

Nasze ręce są dosłownie tłumacząc „wolne” co powoduje, że się nie meczą przy kręceniu filmów i innych produkcji, które mamy w planie zamiar zrobić. Model stabilizatora Ultraligjt 3D obecnie należy chyba do jednego z najbardziej popularnych Fly’camów, jakie posiadamy na rynku. Chyba nikogo to nie dziwi ten wspomniany fakt, bo jako jeden z nielicznych posiada Free Arm oraz funkcje dostosowujące kamerę tylko i wyłącznie pod kątem indywidualnych potrzeb realizatora i operatora kamery. Gdy będziemy mieli na względzie te właśnie wartości, to również sami skusimy się na zakup takiego oto sprzętu, jeśli poszukujemy szybkiego i łatwego w montażu stabilizatora. Gdy chodzi o cenę tego modelu Fly’cama nie jest ona zbyt wygórowana w stosunku do możliwości i zalet, jakie posiada, a więc jest ona do nieprzełknięcia dla każdego, kto woli raz a porządnie zakupić sprzęt do różnych produkcji i profesjonalnej stabilizacji obrazu podczas filmowania.