Oferta EEMOV

EEMOV to niewielka firma zlokalizowana w stolicy Węgier, Budapeszcie. Specjalizuje się ona w produkowaniu rozwiązań, które zapewniają stabilizację obrazu. Oferują oni zarówno tańsze i prostsze modele stabilizatorów, przeznaczone dla produkcji amatorskich i półprofesjonalnych jak również zestawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagających profesjonalnych operatorów kamer.

 

Dla osób, które posiadają niewielkie kamery i aparaty (do wagi 1,4 kg) firma ta przygotowała ultralekki stabilizator ESM-Micro. Jest to najmniejszy produkt EEMOV, którego cena sięga 1300 złotych, dzięki czemu jest on w zasięgu filmowców-amatorów oraz hobbystów. Jakość jego wykonania oraz skuteczność nie wykluczają oczywiście zastosowań komercyjnych i profesjonalnych. Świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wyjazdach, koncertach czy innego rodzaju imprezach. Wykonany został w większości z aluminium, dzięki czemu jest niezwykle lekki i trwały.

 

Model EG-2 SLED to z kolei stabilizator przeznaczony dla większych aparatów i kamer. Jest w stanie obsłużyć urządzenie o wadze nieprzekraczającej 3 kg. Charakteryzuje go wytrzymałość, skuteczność oraz niewielki rozmiar. Jego budulec stanowi oczywiście aluminium. Nadaje się zarówno do zastosowań amatorskich jak i półprofesjonalnych. Zapewnia pewny uchwyt, świetnej jakości ujęcia oraz doskonałe wyważenie. Alternatywę dla tego modelu stanowi nieco bardziej rozbudowane urządzenie oznaczone symbolami EG-11 SLED. Jest on w stanie obsłużyć urządzenia o wadze nieprzekraczającej 6 kg, jest więc skierowany również dla klientów zajmujących się profesjonalnym kręceniem filmów. To doskonały wybór dla mniejszych studiów filmowych realizujących wiele projektów w trudnym terenie. Zapewnia wspaniałą stabilizację obrazu, a dzięki niewielkiej wadze (2,6 kg) praca z nim nie stanowi trudności. Wraz z nim dostarczany jest zestaw odważników, dzięki którym z łatwością wyważymy całą konstrukcję.

 

Jeśli jednak od stabilizatora oczekujemy jeszcze więcej, z pewnością zainteresuje nas model SOBERCAM HAWK XT, który stanowi kompletny system stabilizacji. Przeznaczony jest dla zastosowań profesjonalnych i urządzeń do 6 kg. W skład zestawu wchodzi wysokiej jakości stabilizator EG-11 SLED zapewniający płynne ruchy kamery, ramię ESR-1b ARM wykonane z aluminium oraz kamizelka ESV-20 VEST, która doskonale rozkłada ciężar zestawu na barkach kamerzysty. Zestaw ten stanowi świetną alternatywę dla konkurencyjnych produktów, a jego koszt to niecałe 8 600 złotych.