Obecnie wykorzystywane stabilizatory do kamer

flycamStabilizacja ruchów kamery, którą robimy różnego rodzaju realizacje musi być na najwyższym poziomie, dlatego obecnie na rynku znajdują się sprzęty, które skutecznie pomagają nam robić wszelkie ujęcia na najwyższym światowym poziomie. Do ciekawszych w tym, względzie stabilizatorów należny grupa, która określana jest mianem Glidecam. Są to przede wszystkim stabilizatory, które wykorzystują profesjonaliści oraz Ci, którzy dopiero zaczynają wspaniałą przygodę związaną z filmowaniem przy użyciu stabilizatora. Do najbardziej popularnych stabilizatorów z serii Glidecam należą m.in: typ XR-1000, który idealnie sprawdza się w montażu filmów robionych za pomocą lustrzanek oraz mniejszych i zdecydowanie lżejszych kamer co nie umniejsza jego bardzo rozbudowanym możliwościom.

Inny typ Glidecam zasługujący na uwagę to oczywiste HD-1000, który słynie wręcz z wielu możliwości, jakie posiada oraz przede wszystkim ze współpracy z kamerami i cyfrówkami takich firm jak chociażby: Canon, oraz Nikon, czyli tych ze zdecydowanie wyżej polki. Glidecam to również inne stabilizatory typu HD jak: HD-4000 i HD-2000, są one jak najbardziej, niezawodne w codziennej pracy oraz w wielu trudniejszych realizacjach filmowych. Gdy mowa o stabilizatorach ruchów kamery nie możemy także zapominać o bardzo popularnych w swoim światku stabilizatorach typu Flycam, które są używane w bardzo wielu przypadkach, jeśli chodzi o kręcenie filmów i videoclipów o profesjonalnym i półprofesjonalnym zapleczu. Zatem do Fly’camów zasługujących na miano bardzo ważnych na obecnym rynku możemy zaliczyć: Flycam Hercules Nano, który zdecydowanie wodzi prym wśród stabilizatorów o małej i lekkiej konstrukcji, która doskonale sprawdza się w naszych domowych warunkach oraz podczas kręcenia większych imprez typu ślub lub też inna okoliczność. Fly’camy to również: Hercules DSLR NANO oraz HERCULES mod.3000, jakie z kolei idealnie zrealizują nasze zamierzenia związane z większymi kamerami, które ważą już nawet ponad 2,5 kg.

Stabilizatory, które znajdują się na rozwiniętym rynku sprzętów tego rodzaju obejmują również typy, które związane są z takimi modelami jak chociażby rodzina stabilizatorów: Genesis, oraz EEMOV czy też Steadicam i inne, o których można przeczytać na wielu stronach w internecie, jak i dowiedzieć się ze sklepów zaopatrzonych w takiego rodzaju akcesoria.