Niezawodny system stabilizacji obrazu Flycam 5000

filmyMając na uwadze kręcenie filmu lub też videoclipu często zastanawiamy się nad odpowiednim montażem i realizacją całości, która powinna być przecież idealna pod każdym względem. Na pewno w różnych przedsięwzięciach oraz zamierzeniach związanych z produkcją filmową pomagają nam stabilizatory obrazu, a wśród nich Flaycam 5000, który zachwyci niejednego realizatora i operatora kamery. Z pewnością ten właśnie system stabilizacji pozwala nam na uchwycenie idealnych zdjęć filmowych, których montaż nie raz wymaga od nas bardzo dużego nakładu energii, pomysłów oraz również fizycznej siły, jaką nie zawsze posiada operator kamery, szczególnie jeśli jest nim przykładowo kobieta, bo też tak się zdarza.

Flycam 5000 umożliwia nam łatwość pracy za pomocą stabilnej, ale lekkiej konstrukcji stabilizatora Flyam, który możemy idealnie zamontować w miejscu, w którym będzie rozgrywać się dana scena filmowa. W realizacji firmowej liczy się przede wszystkim wyeliminowanie wszelkich drgań kamery oraz obrazu dlatego musimy bezwzględnie posiadać sprzęt, który zapewni nam nie tylko tego rodzaju manewr, ale również sprawi, że nasze ujęcia filmowe będą płynne i w pełni profesjonalne. Stabilizator posiada specjalną płytkę montażową, która umożliwia nam położenie na niej kamery ważącej nawet 4 kg, a więc w bardzo duży sposób ułatwi nam to codzienną pracę realizatora i operatora kamery. Na płytce z powodzeniem umieścimy nie tylko większą kamerę cyfrową, ale również zwykłą cyfrówkę o większych i cięższych wartościach, która również z powodzeniem może być montowana na tego rodzaju stabilizatorach. Sprzęt oprócz wcześniej wymienionych właściwości posiada także mnóstwo plusów związanych z całością jego przenoszenia, bowiem jest niezwykle lekki i łatwy w montażu. Stabilizatorem zawartym w tym systemie można operować na różnych wysokościach co także dodaje kolejnego plusa temu jakże oryginalnemu i wysokojakościowemu sprzętowi.

Gdy mowa o tego rodzaju systemach stabilizacji obrazu na pewno nie możemy zapomnieć o specjalnej kamizelce, która jest dołączona do całości. Jest to niezbędny element, który pozwala na lepsze ujęcia oraz znaczne odciąża nacisk dosyć ciężkiej kamery na ramię realizatora. Kamizelka jest na tyle uniwersalna, że została stworzona z myślą o kamerzystach posiadających większą i drobniejszą posturę ciała. Całość zestawu dopełnia oczywiście ramię, które również pełni funkcję przedłużenia naszej ręki, dzięki temu nie musimy się tak męczyć, gdy kręcimy ciężką kamerą. System stabilizacji Flycam 5000 daje możliwości, które spełniają marzenia wielu operatorów zajmujących się w bardziej lub też mniej profesjonalny sposób kręceniem filmów o długim czasie trwania danej akcji.