Hinduski system steadycam w profesjonalnej pracy kamerzysty

flycam nanoStabilizator pozwala separować nagrywany kamerą lub lustrzanką obraz od ruchów kamerzysty – innymi słowy, gdy kamerzysta trzymający kamerę będzie poruszał się z nią szybko po nierównym podłożu, otrzymany obraz będzie płynny i nieruchomy. Flycam Nano po złożeniu ma 28 cm długości, przez co jest sprzętem idealnym na piesze wycieczki w celu nagrywania ciekawych ujęć, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.

Co prawda jest to jeden ze stabilizatorów lekkich – pozwalających udźwignąć zestawy korpus + obiektywy o łącznej wadze do 1 kilograma, jednak Flycam Nano nawet po przekroczeniu tych wartości nie zatraca swoich właściwych funkcji – oczywiście bez zbytniej przesady. Cena tego sprzętu to niecałe 700 złotych, tak więc w porównaniu ze sprzętem stabilizującym za 2 czy 3 tysiące może wypadać nieco blado – dlatego tez poleca się go szczególnie dla osób, którym nie zależy na szczególnie dobrych ujęciach, a raczej na możliwości dłuższego pobiegania z kamizelką i kamerą po świecie w poszukiwaniu najlepszych kadrów, bez zbytniego zmęczenia wagą sprzętu. Ten model stabilizatora pozwala robić płynne ujęcia bez potrzeby zakładania specjalnej kamizelki, ze względu na dość lekką konstrukcję.

Flycam Nano 5500 czy Flycam Hercules Nano to doskonała jakość dynamicznego obrazu nawet przy bieganiu przez kamerzystę po nierównym podłożu, przy bardzo niskiej wadze sprzętu, co zapewnia dodatkowy komfort, łatwości montażu i demontażu, a także niewiarygodnie niskiej cenie, jak na stabilizatory. Cena jednak w niczym nie ujmuje jego jakości. Jedynym minusem tego stabilizatora jest dostosowanie stabilizatora do masy aparatu, gdyż posiadacze większych gabarytowo urządzeń raczej nie będą mogli sobie pozwolić na połączenie takie jak superprofesjonalna kamera do perfekcyjnych ujęć, plus bardzo tani i oszczędny stabilizator, który pozwoli nie wydać fortuny na zestaw. Jest to sprzęt polecany głównie amatorom, którzy dysponują sprzętem takim jak niewielkie kamery cyfrowe o wadze kilkuset gram, czy kompaktowe aparaty cyfrowe lub lustrzanki, które pozwolą w takim zestawie wykonać całkiem niezłe – jak na amatorski film – ujęcia, na których bez obaw można nagrać ostatnia imprezę czy wypad z rodziną w góry, i bez wstydu pokazać te filmy znajomym. Dlatego właśnie warto czytać specyfikację każdego sprzętu i poznać parametry swojej kamery zanim kupi się stabilizator do niej.

Zobacz jak najlepeij wybierać sprzęt