Glidecam

glidecam hd-2000Glidecam – profesjonalne systemy stabilizacji obrazu

W profesjonalnych produkcjach nie ma miejsca na niestabilne ujęcia „z ręki”, w których zawsze pojawią się drgania kroków stawianych przez operatora czy drgania rak, w sytuacjach gdzie nie mamy miejsca na rozkładanie torów jazdy kamerowe a ujęcie ma być dynamiczne a jednocześnie płynne, trzeba wykorzystać stabilizację typu stedycam, a tę zapewnia Glidecam HD-2000.

Ten rewolucjonizujący rynek stabilizator ruchów kamery dedykowany został małym i średnim kamkorderom oraz lustrzankom, których waga (łącznie z osprzętem, tj. obiektyw, lampa itp.) nie przekracza 3 kg.

Nie ważne jaką masz lustrzankę czy kamerę, stabilizator ruchów kamery Glidecam HD 2000 daje radę do 3kg. Dzięki niemu każde ujęcie dynamiczne, będzie zawsze wykonane na najwyższym poziomie. Kolejną zaletą stabilizatora jest doskonała jakość wykonania i czas jaki potrzebujesz na skonfigurwanie go ze swoją kamerą. Dodatkowo możesz zamontować go na specjalne ramię z kamizelką takie jak Glidecam X10 lub Glidecam Smooth Shooter. Obsługę i transport Glidecam HD 2000 ułatwia jego niewielki ciężar.

Zainwestuj też w płytkę montażową typu Manfrotto 755 a przyśpieszy to zdejmowanie i zakładanie kamery na różnych urządzeniach jak statyw, stabilizator, karan kamerowy itd.

W  profesjonalnych produkcjach nie ma miejsca na niestabilne ujęcia „z ręki”, w których zawsze pojawią się drgania kroków stawianych przez operatora czy drgania rak. W sytuacjach, gdzie nie mamy miejsca na rozkładanie torów jazdy kamerowej, a ujęcie ma cechować dynamika i płynność należy wykorzystać stabilizację typu steadycam, a tę zapewnia Glidecam HD-2000.

Ten rewolucjonizujący rynek stabilizator ruchów kamery dedykowany został małym i średnim kamkorderom oraz lustrzankom, których waga (łącznie z osprzętem, tj. obiektyw, lampa itp.) nie przekracza 3 kg.

Inżynierowie w pracach nad modelem Glidecam HD-2000 zadbali o wszystko; najlepszej klasy materiały, precyzję wykonania w każdym detalu oraz kompatybilność z systemami kamizelki i ramienia. Zredukowany został do minimum ciężar stabilizatora, co czyni go liderem wśród sprzętu dedykowanego klasie wagi średniej!

Stabilizacja rządzi się swoimi prawami; masa własna stabilizatora oraz dokładność jego wykonania ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

Cechy modelu Glidecam serii HD (różnice między serią HD i XR) :

Stabilizatory Glidecam serii HD posiadają specjalne regulatory do szybkiego i precyzyjnego wyważania urządzenia.
Pozostałe stabilizatory (m.in. seria Glidecam XR) są tych regulatorów pozbawione.

Są one niezwykle pomocne kiedy chcemy wyważyć sprzęt szybko i dokładnie lub w przypadku sprzętu lekkiego (takiego jak lustrzanki), który jest najbardziej wrażliwy i trudny w prawidłowym wyważeniu.
Podczas pracy z lustrzanką w trybie video, gdy niezbędna staje się zmiana obiektywu lub ogniskowej obiektywów typu zoom, nie da się prawidłowo i sprawnie pracować na stabilizatorze innym niż Glidecam z serii HD.

Szczególnie jeśli rozpoczynasz pracę ze stabilizacją i mierzysz się z zamiarem kupna pierwszego stabilizatora, warto wyposażyć się w Glidecama HD i oszczędzić sobie czasu oraz nerwów, ponieważ dużo szybciej nauczysz się prawidłowego wyważania z tymi właśnie modelam Glidecama