Glidecam XR-1000 oraz stabilizator FFMOV FG-11 ZLED

Profesjonalny stabilizator Glidecam XR-1000, to jeden z najnowszych modeli w tej grupie sprzętu, służącego przede wszystkim do celów stabilizacyjnych. Używany głównie do współpracy z lustrzankami cyfrowymi oraz kamerami, o ile ich waga nie przekracza półtora kilograma. Rola stabilizatora polega między innymi na tym, aby podczas kręcenia tzw. ujęć „z ręki”, obraz nie nosił znamion „ruchomego”.

Każdy użytkownik może ręcznie sterować ruchem kamery oraz na bieżąco kontrolować jej zachowania. W gruncie rzeczy pozwala to na zrobienie bardzo ładnych oraz wyraźnych ujęć, bez względu na to, czy znajdujemy się w ruchu, czy też nie. Branża filmowa bardzo chwali sobie tego typu urządzenia. Są bardzo stabilne a przy okazji dużo lepsze od tzw. wózków, które po pierwsze zajmują dużo miejsca i są mniej wygodne w użytkowaniu. Bardzo dużym atutem sprzętu jest także jego cena, oscylująca na granicy kilkuset złotych. Te bardziej profesjonalne to wydatek rzędu 1000 złotych. Stabilizator jest również bardzo prosty w wyważeniu. To główna zasługa drążka teleskopowego.

Jego obsługa jest również banalnie prosta, co znacznie ułatwia pracę nawet początkującemu operatorowi. Przebiega w sposób intuicyjny, a dzięki dołączonym do zestawu akcesoriom, możliwa jest kooperacja sprzętu zresztą dołączonych gadżetów. Kolejnym doskonałym przykładem najwyższej jakości sprzętu, jest stabilizator FFMOV FG-11 ZLED. Jest bardzo lekki i rewelacyjnie wyważony, co sprawia, że praca z kamerą lub aparatem staje się bardzo przyjemna i banalnie prosta. Wykonany z najlepszych stopów aluminium oraz metali lekkich, jest niesamowicie wytrzymały na wszelkiego rodzaj uszkodzenia mechaniczne.