Glidecam, stabilizacja obrazu dla kamer i aparatów

Jeśli działasz w branży filmowej, to absolutnie ważne jest abyś dysponował wysokiej jakości, odpowiednim sprzętem. Kiedy możesz pracować na dobrych urządzeniach, twoja praca będzie wykonana dobrze. Oczywiście nie można zapomnieć o umiejętnościach, ale tego niestety nie można kupić – samemu trzeba pracować nad ich wyszlifowaniem.

 

Nie tylko jest ważne to, że posiadasz kamerę lub aparat. Ważne jest to, kto jest ich producentem, oraz czy odpowiednio dbasz o swoje narzędzia pracy. Utrzymanie wysokiej jakości kamery i aparatu w dobrym stanie, sprawi że prawie nigdy Cię nie zawiodą. Prawie wszystkie kamery wideo i aparaty DSLR zostały dostosowane do współpracy ze stabilizatorami różnych producentów.

 

Podobnie jak wysięgniki, tak i stabilizatory Glidecam pozwalają na wykonanie doskonale nieporuszonego ujęcia, nawet wtedy kiedy kręcimy będąc w ruchu. Dodatkowo, stabilizatory zapewniają bezpieczeństwo naszemu sprzętu przed upadkiem lub wypadnięciem z ręki. Szczególnie skuteczne będą stabilizatory zintegrowane z kamizelką, czyli Glidecam X-10. Wykorzystanie kamizelki w znaczącym stopniu redukuje zmęczenie kamerzysty, spowodowane nieustannym trzymaniem czasem bardzo ciężkiej kamery.

 

Korzyści wynikające ze stosowania Glidecam X-10 odczują szczególnie Ci kamerzyści, którzy mają spędzić wiele godzin na planie filmowym. Seria stabilizatorów Glidecam to skuteczna stabilizacja obrazu we wszystkich warunkach. Niezależnie czy będziesz w biegu, wspinaniu się lub czołganiu. Wykorzystując Glidecam zawsze uzyskasz doskonale płynny obraz bez poruszeń.
Gdzie sprawdzają się jeszcze stabilizatory? Poza typowym wykorzystaniem na planie filmowym, będą niezbędnym narzędziem podczas kręcenia ujęć z lotu ptaka. W szczególności z otwartych drzwi helikoptera. Lot helikopterem z otwartymi drzwiami zawsze będzie „wyboisty”. Zawirowania powietrza smagają kamerzystą, nie pozwalając mu w pełni nieruchomo utrzymać kamerę lub aparat. Wykonanie w takich warunkach zdjęcia lub filmu bez użycia stabilizatora to naprawdę ciężkie wyzwanie, najczęściej skazane na niepowodzenie.