Glidecam dla profesjonalisty i nie tylko

Co to takiego Glidecam? Z rozszyfrowaniem tego pojęcia z pewnością nie będą mieli problemów ci, którzy na co dzień wiele wspólnego mają z branżą filmową. Doskonale zdają sobie oni sprawę, jak ważnym elementem w ich pracy jest dostęp do wysokiej jakości sprzętu. Szczególnie w czasach, kiedy rynkiem zawładnęły filmy nagrywane w rozdzielczości HD oraz Full HD. Stabilizatory Glidecam dają możliwość wykonania znakomitych ujęć, nawet w przypadku, kiedy kręcimy materiał, będąc w ruchu. Są również znakomitym zabezpieczeniem dla naszego sprzętu, chroniąc go przed upadkiem. Wyjątkowo skuteczne mogą okazać się te, które przymocowywane są bezpośrednio do kamizelki. Glidecam X-10 jest tego doskonałym przykładem.

Kamizelka ma również dodatkową funkcję, a mianowicie w znaczącym stopniu redukuje zmęczenie kamerzysty, spowodowane trzymaniem ciężkiego i niewygodnego sprzętu. To szczególnie istotne w przypadku operatorów, spędzających godziny na planie filmowym. Stabilizatory Glidecam są znakomitym narzędziem służącym do stabilizacji obrazu w każdych niemal warunkach. To gwarancja czystego i płynnego obrazu pozbawionego poruszeń.

Stabilizatory Glidecam odnajdują się także podczas ujęć z tzw. lotu ptaka. Każdy operator, który próbował kiedykolwiek wykonać stabilne ujęcia z góry, dobrze wie, że bez pomocy dobrej jakości stabilizatora, jego starania i tak z góry skazane są na niepowodzenie. Dzięki stabilizatorowi Glidecam nie będzie miał z tym najmniejszego problemu, nawet podczas zawirowań powietrza i złej pogody i silnemu wiatrowi. Glidecamy również znakomicie radzą sobie w przypadku filmowania bohaterów w wąskich przejściach lub korytarzach, czyli w miejscach o dość mocno ograniczonej przestrzeni. Znakomicie w tym przypadku sprawdzi się stabilizator Glidecam HD-4000, który prócz wyjątkowej lekkości, oferuje również niezastąpioną funkcjonalność. Każdy „szanujący się” filmowiec, doskonale zdaje sobie sprawę, że bez porządnego stabilizatora „daleko nie ujedzie”. Stąd też taka ich popularność w produkcji współczesnych filmów kinowych oraz programów dokumentalnych.