Glidecam, czyli jak nakręcić filmy bez wstrząsów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak profesjonaliści wykonują wysokiej jakości produkcje filmowe? Jak sobie radzą z drżącym obrazem podczas kręcenia z ręki? Jeśli pomimo wielu ćwiczeń, nie udało Ci się uzyskać efektu nieporuszonej kamery podczas kręcenia w ruchu, jestem gotów się założyć że to dlatego, że nie używasz stabilizatora podczas korzystania z kamery.
Jeśli jesteś nowy członkiem świata video, to szybko się przekonasz że istnieje wiele systemów stabilizacji kamery. Każdy stabilizator ma swoje wady i zalety i każdy z nich będzie miał duży wpływ na nakręcony materiał filmowy. Dlatego też należy wybrać taki stabilizator, który zapewni Ci najlepsze efekty. Proste? Nie do końca. Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba najpierw zdecydować jaki rodzaj materiału chcemy nagrywać
Kiedy jesteś operatorem kamery i najczęściej zajmujesz się obsługą konferencji, wystaw i innego rodzaju imprez, to Glidecam HD-2000 doskonale sprawdzi się w twojej pracy. Urządzenie to jest odpowiednie do małych i średnich kamer wideo o wadze nawet do 4,5 kg!
Takie urządzenie powinieneś wybrać także wtedy, kiedy zamierzasz nakręcić materiał, którego bohater porusza się po wąskich korytarzach i stromych schodach. Jednym słowem w miejscach o ograniczonej przestrzeni. W takich przypadkach możliwe jest oczywiście wykorzystanie tzw. wiertnic, ale znacznie korzystniejsze cenowo będą stabilizatory takie jak Glidecam HD-4000.

 

Te przenośne urządzenie są stosunkowo niedrogie, ale może przynieść nam wiele ulgi podczas wielogodzinnych nagrań. Warto wiedzieć, że obsługa stabilizatora może zająć trochę czasu, zanim w pełni nauczymy się korzystać z jego wszystkich możliwości. Kiedy już opanujemy w pełni jego obsługę, będziemy osiągali świetne efekty na naszych filmach.
Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo profesjonalnie będą wyglądały Twoje filmy, kiedy do ich nagrywania zastosujesz stabilizator Glidecam HD-2000. Ten stabilizator jest wykorzystywany przez wielu zawodowych fotografów i kamerzystów, którzy wysokiej jakości nagraniami i zdjęciami zarabiają na życie. Jeśli zależy Ci na doskonaleniu swojego portfolio, stabilizatory Glidecam skutecznie Ci w tym pomogą.