Genesis

Technika filmowa pozwala rejestrować obraz w jak najwyższej jakości. W dzisiejszych czasach sprzęt potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza dzięki znacznemu postępowi w technice. Filmowanie w ruchu, dzięki nowoczesnym sprzętom oraz wysokiej jakości technice filmowania powoduje, że dzisiejszy obraz jest pozbawiony drgań, trzęsień oraz jest dobrej jakości, a co za tym idzie, lepiej się go ogląda. Obraz w ruchu jest dzisiaj możliwy dzięki stabilizatorom obrazu. Film jest profesjonalny gdy znajdują się w nim nowoczesne efekty i ciekawe ujęcia, dlatego film w ruchu jest filmem, w którym istnieje życie, który lepiej się ogląda. Ruch jest w filmie potrzebny, ale tylko w sytuacji gdy jest płynny i stabilny. Stabilizatory Genesis są sprzętami powstałymi aby sprostać oczekiwaniom operatorów i filmowców. Stabilizator powstał dla wygody, dla profesjonalizmu oraz dla najdokładniejszych i najbardziej precyzyjnych efektów. Cechą charakterystyczną jest to iż stabilizator Genesis jest lekki, funkcjonalny oraz przyjazny dla operatora. W dzisiejszych czasach bez stabilizatora nie otrzyma się tak efektownego filmu, zwłaszcza w ruchu. Dotyczy to przede wszystkim filmów nakręcanych w warunkach ekstremalnych, które dzięki płynności obrazu dobrze się ogląda. Stabilizatory Genesis występują na rynku w różnych cenach w zależności od przeznaczenia oraz zapewnianych efektów. Początkowy operator powinien skorzystać ze stabilizatora ręcznego, a z czasem przenieść się na bardziej profesjonalne sprzęty. Stabilizatory są przeznaczone do naszych potrzeb, mowa tutaj o potrzebach filmowców oraz osób oglądających efekt pracy operatora na nowoczesnym sprzęcie.

Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat nagrywania filmów wiąże się z podejmowaniem słusznych decyzji w wyborze sprzętu służącego do profesjonalnego nagrania. Dobre jakościowo filmy uzyskuje się dzięki stabilizatorom obrazu, które powodują, że nagrania stają się ciekawsze i bardziej fachowe. Stabilizator Genesis model Steadycam Pro jest sprzętem przeznaczonym do kamer i aparatów, który tworzy stabilny obraz dzięki precyzyjnej regulacji położenia środka ciężkości. Posiada ruchomą płytkę mocującą oraz obciążniki dla uzyskania przeciwwagi. Jest stabilizatorem ręcznym. Zapewnia niezwykle wysoką skuteczną nawet w ruchu. Jest idealny do robienia filmów w warunkach ekstremalnych takich jak chodzenie po schodach i bieganie. Balans całego zestawu uzyskać można dzięki dodatkowym śrubom regulującym płytkę. Stabilizator posiada sztywną aluminiową konstrukcję, przez co jest niezwykle lekki.

Innym stabilizatorem godnym zainteresowania jest Genesis Gear SK-W02. Jest to stabilizator powodujący redukcję drgań i wychyleń kamery, które wynikają z nadmiernych ruchów operatora kamery. Stabilizator jest wyposażony w przegubowe połażenie uchwytu wraz z obniżonym środkiem ciężkości co powoduje profesjonalne ustabilizowanie poziomu. Jest idealnym stabilizatorem zwłaszcza w czasie przemieszczania się kamery. Istotną cechą jest znajdująca się w nim szczelina, która pozwala zamontować kamerę w pozycji adekwatnej do ciężaru właściwego kamery. Ponadto posiada poziomicę oraz uchwyt. Stabilizator, dzięki okładzinie na uchwycie jest komfortowy i nie wyślizguje się z ręki. Redukuje drgania i wychylenia kamery, które są efektem ruchów filmowca.

Na uwagę zasługuje stabilizator kamery Genesis Gear Yapco, który jest sprzętem przeznaczonym do pracy z lekkimi kamerami oraz lekkimi aparatami fotograficznymi. Skutecznie redukuje drgania i różnego rodzaju odchylenia sprzętowe spowodowane podczas ruchów operatora.  Model posiada płytkę szybkiego montażu, która reguluje położenie osi prowadnic w dwóch kierunkach. Sprzęt można bardzo szybko wyważyć, zwłaszcza dzięki zmianie kąta odchylenia przeciwwagi dzięki odważnikom. Stabilizator Genesis jest wykonany ze stali oraz stopów aluminium, dzięki czemu jest bardzo lekki. Rączka sterująca dla komfortu przenoszenia jest pokryta pianką. Jest to potrzebne dla komfortu zwłaszcza w różnych warunkach atmosferycznych.  komfortu użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych.