Flycam Ultralight – precyzja w jednym sprzęcie

dur aluminiumPodczas produkcji tego stabilizatora wykorzystano niemal w całości dur aluminium. Jest to bardzo lekki półprodukt, który sprawia, że sprzęt jaki jest z niego wykonany jest jeszcze bardziej komfortowy podczas używania. Całkowita waga tego stabilizatora wynosi zaledwie jeden kilogram. W połączeniu z kamerą, nie stanowi to dużego obciążanie dla operatora tej kamery. Może przez wiele godzin pracować w bardzo przystępnych i wygodnych warunkach. Sprzęt jest solidnie wykonany i może być używany z różnymi dodatkami. Do tego typu stabilizatorów można oddzielnie dokupić kamizelkę, albo body i tym samym jeszcze bardziej podnieść swój komfort podczas kręcenia filmu. Dodatkowe akcesoria razem ze stabilizatorem mogą znacznie wydłużyć czas pracy operatora. Będzie miał więcej siły, aby wykonać dłuższe i bardziej skomplikowane nagrania.

Kaperując za pomocą stabilizatorów znacznie odciąża się rękę. Trzymanie kamery w ręku przez wiele godzin jest męczące i zawsze źle wpływa na jakość nagrania. Po dłuższym czasie operator zaczyna się męczyć i tym samy kamera zaczyna drgać. Owe drgania sprawiają, że obraz nie jest płynny i mało czytelny. Wykonanie dłuższego ujęcia z ręki może sprawić, że operator poczuje się niekomfortowo i nie będzie w stanie dokończyć swojej pracy. Stabilizator ma za zadanie mu pomóc i odciążyć jego mięśnie.

Stabilizator Ultralite pozwala operatorowi na wyważenie urządzenia w bardzo szybki sposób. W stabilizatorze znajdują się specjalne pokrętła, dzięki którym można w odpowiedni sposób ustawić głowicę i dostosować ją do swoich potrzeb. Jednokilogramowy stabilizator sprawia, że nie odczuwamy zmęczenia nawet po wielogodzinnym nagraniu. W modelu tym zastosowano specjalną regulację ciężkości, znaną jako Gimbal. W stabilizatorze zastosowano także podwójne łożyskowanie rączki, aby dać jeszcze większy komfort w czasie wykonywania nagrania. Wielu operatorów nie podejmuje żadnej pracy bez dobrej jakości stabilizatora. Można bez niego kamerować, ale na krótszą metę. Dłuższe nagrania wymagają skorzystania ze stabilizatorów. Nie ma chyba operatora, który byłby w stanie przez cały dzień trzymać kamerę w reku i jednocześnie nagrywać na najwyższej jakości. Stabilizator Ultralite to produkt idealny i ceniony przez profesjonalistów. Dobry kamerzysta wie jak ważną rolę w jego zawodzie odgrywa stabilizator. Tylko za jego pomocą uda mu się wykonać najwyższej jakości nagrania.

Urządzenia potrzebne profesjonalistom