Dla amatorów i profesjonalistów – Glidecam HD 4000!

glidecam HD 4000Dziś kamerzyści nie muszą zadawać sobie trudu uczenia się, jak profesjonalnie i nieruchomo trzymać kamerę – jest to niewygodne, trudne i męczące na dłuższą metę, szczególnie że niektóre produkcje kręci się czasem po kilkanaście godzin niemal bez przerw. Dlatego też warto zadbać o posiadanie urządzeń stabilizujących obraz, takich jak stabilizatory Glidecam. Są to urządzenia, które pozwalają na zamontowanie kamery lub lustrzanki o wadze do 5 kg łącznie z osprzętem. W sytuacji kręcenia dynamicznych ujęć, w których niezbędna jest pełna płynność ruchów i nieruchomość obrazu, ważne są nie tylko parametry i doskonałe ustawienia lustrzanki w trybie video, czy kamery, ale także podpora, na której stoi ów sprzęt.

Dodatkowo istotnym jest, by stabilizator był łatwy w montażu i demontażu oraz lekki – czasem zamontowanie go jest potrzebne tylko na kilka krótkich ujęć, po czym sprzęt należy zdemontować i przenieść w inne miejsce – dlatego tak ważne jest, by był lekki i prosty w obsłudze, bez wykorzystywania dodatkowych narzędzi takich jak śrubokręty czy klucze. Glidecam HD 4000 to profesjonalny, ale dość tani stabilizator pozwalający na utrzymanie sprzętu o wadze do 5 kg. Stabilizacja typu steadycam, to właśnie to, co mamy możliwość oglądać każdego dnia w setkach produkcji filmowych różnej klasy – czyli płynne poruszanie się kamerzysty za obiektem filmowanym, przy jednoczesnym nieruchomym obrazie. Aby szybko i precyzyjnie wyważyć urządzenie, wystarczy użyć kilku specjalnych regulatorów – nie każdy stabilizator je posiada.

Przeznaczenie stabilizatora do sprzętu jest bardzo ważne, gdy zastanawiamy się nad jego wyborem. HD 4000 jest przeznaczony do kamer ciężkich, czyli: Sony AX-2000, NX-5, EX1R, Panasonic AG-AC130, AG-AC160, a także dla lustrzanek: Canon 5D Mark II, 5D Mark III, 1DX, Nikon D7000, Nikon D8000 i pozostałych. Przed zakupem wymarzonego stabilizatora koniecznie sprawdź parametry swojego urządzenia, i na stronie producenta dowiedz się, czy będzie ono kompatybilne do tego rodzaju stabilizatora. W sklepie Winmar dowiesz się między innymi, które modele aparatów i kamer są przystosowane do pracy na tym urządzeniu. Cena stabilizatora Glidecam HD 4000 to zaledwie 2800 złotych, więc jest to idealne urządzenie dla szukających oszczędności, a potrzebujących solidnego sprzętu do pracy lub zabaw z kamerą w amatorskich filmach dokumentalnych.

Posłuchaj co inni mówią o sprzęcie