DJI Ronin

dji roninGimbal ręczny DJI RONIN to nowy  trzy osiowy gimbal ręczny, który został stworzony z myślą o osobach które filmują lustrzankami i kamerami cyfrowymi. Terz nie musisz obawiać się o stabilizację swojej kamery.

Ronin może być gotowy do pracy w ciągu zaledwie 5 minut, oszczędzając nasz czas i zwiększając wydajność na planie. Dzięki wbudowanej technologii ATS Ronin automatycznie, za naciśnięciem jednego przycisku dostraja wyważenie platformy, na której umieszczona jest kamera

Zastosowanie w nim ultra szybkich procesorów, bardzo dokładne czujników i zaawansowanych algorytmów, wraz z fanatyczną dbałością o szczegóły stworzyło system, który oferuje niezwykle precyzyjną kątrolę kata – w zakresie ± 0,02 °. Jest to światowej klasy, wiodąca w branży technologia, którą już dziś możemy mieć w swoich rękach i tworzyć niezrównanie stabilny obraz wideo.Ronin nie został zaprojektowany pod konkretny model aparatu/kamery. Łatwo mozna go dostosować zarówno do lekkich aparatów jak i ciężkich kamer takich jak Red Epic.

W zestawie znajdziemy także aparaturę dla drugiego operatora, która umozliwia kontrolę ruchów i trybów pracy gimbala.

Wsparcie bogatego w funkcje oprogramowanie DJI Assistant dla iOS umożliwia łatwą konfigurację wszystkich parametrów. DJI Assistant dla PC zapewnia kontrolę wszystkich funkcji Ronin-a oraz zapewnia dostęp do aktualizacji oprogramowania firmware zapewniający stopniowe poszerzanie funkcjonalności.
Do zestawu dołączona jest także walizka z wyprofilowanym wnetrzem, która chroni nasz sprzęt podczas transportu.

Gimbal Ronin umozliwia nam 3 tryby pracy:

  • TRYB PIONOWY

Wystarczy odwrócić gimbal „do góry nogami” aby bez wysiłku przenieść kamerę do poziomu oczu i uzyskać szerszą perspektywę. Tryb ten idealnie sprawdzi się podczas ujęć np. z szyberdachu samochodu lub ponad tłumem.

  • TRYB PODWIESZONY

Jest to domyslny tryb pracy tego gimbala. Kamera może swobodnie poruszać się nisko nad ziemią, na wysokości klatki piersiowej lub w dowolnym miejscu pomiędzy. Tryb ten stosuje się również, gdy Ronin jest zawieszony na wysięgniku kamery lub dźwigu.

  • TRYB TECZKI

Tryb ten sprawdza się idealnie gdy potrzbne jest ujęcie podczas przejścia przez drzwi lub na wąskich ścieżkach.

Wykonany z aluminium Ronin oferuje nam niezwykłą trwałość i spełnia wysokie wymagania niezawodności, a brak luźnych kabli nadaje mu niezwykle profesjonalny wygląd.

System 3 osiowej stabilizacji DJI Ronin został zaprojektowany i wymyślony dla profesjonalistów video. Wysoka jakość wykonania zapewnia pewne trzymanie i operacje systemem w każdych warunkach. Po prostu trzymaj go rękami aby nagrać płynne ujęcie. Wbudowane ultra szybkie procesory, niesamowicie precyzyjne sensory razem z wpisanymi logarytmami oraz fanatycznym nastawieniem na detale sprawiło, że system oferuje niesamowicie dokładną manipulację kątów (odchylenie maksymalne 0.02 stopnia). Tym samym wpisuje się w światowej klasy leadera technologicznego i oddaje Ci tej sprzęt do produkcji ultra płynnych ujęć video.

Oparty na technologii ZENMUSE

Gimbały Zenmuse były pierwszymi komercjalnie dostępnymi systemami, które wykorzystywały bez szczotkowe motory dla profesjonalnych ujęć filmowych i podniebnej fotografii. Gimbały Zenmuse były przez długi czas ideałem oraz wzorem na podstawie którego budowane były systemy stabilizacji. Ronin oferuje tą samą zaawansowaną technologię oraz liczne moduły kontroli wraz z motorem bez szczotkowym który można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Wysoki moment, precyzja kontrolowanych motorów

Motory zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości współpracy z Roninem. Używając kontroli FOC, możesz liczyć na wysoką precyzję, niskie wibrację oraz wysoki moment. Cyfrowe encordery w każdym motorze zapewniają najwyższy poziom dokładności. Taki system ni e jest dostępny w żadnym konkurencyjnym rozwiązaniu.

Szybki procesor

Dopracowany, zaawansowany 32 bitowy procesor DSP daje więcej efektywności i mocy niż procesory ARM, dla szybszej komunikacji z sygnałem dochodzącym z motorów.

Wbudowany odbiornik i zdalne sterowanie

Wbudowany odbiornik pozwala na operowanie sprzętem przez 2 operatora. Operator gimbału może się skupić na ruchu podczas kiedy drugi na ruchu kamery. Drugi operator jest również przydatny podczas zdjęć z platform lotniczych. System posiada również port D-bus jeżeli potrzeba podłączyć odbiornik innej firmy niż DJI.

3 różne opcje operacji

Posiadanie przez Ronin 3 różnych sposobów operacji pozwala na używanie go w przeróżnych lokacjach, wszystkie mogą być wybrane bez zmiany w ustawieniach

System Upright

Przeżuć gibał na górę w położenie bliżej oczu dla lepszej perspektywy. Mod użyteczny przy wykonywaniu ujęć z dachu jadącego samochodu bądź nad tłumem ludzi.

System Underslung

Standardowy rodzaj operacji, pozwalający na zmianę wysokości od klatki piersiowej aż do ziemi.

System walizkowy

Kiedy potrzeba ujęć w ciaśniejszych miejscach, jak przemieszczanie się pomiędzy wejściami lub w wąskich uliczkach, system walizkowy nadaje się do tego idealnie. System pozwala na trzymanie gimbału blisko nogi, tak jak walizkę.

Montaż quick release

Umieszczony na górnej rączce system szybkiego montażu pozwala na szybki montaż lub zdjęcie gimbału z całych setupów. Za jego pomocą możemy też przymocować go do jadącego samochodu.

Bateria

Zamontowana bateria posiada system przeciw przeładowaniu, wyrównywanie naładowania poszczególnych ogniw. Stan baterii widoczny jest cały czas na korpusie baterii. Całkowicie naładowana wystarcza na ok 4h pracy w zależności od zamontowanej kamery oraz ruchów gimbału.

Poręczna walizka

Wytrzymała, poręczna walika zawarata jest w zestawie aby chronić cały sprzęt podczas transportu. Posiada wbudowane kółka dla łatwiejszego przemieszczania.

Auto konfiguracja

Wystarczy, że zamontujesz kamerę z całym zestawem na system, naciśniesz przycisk Auto Tune Stability a Ronin automatyczni e wystabilizuje oraz ustawi cały zestaw do pracy w przeciągu paru sekund.

Wielozadaniowość

Ronin nie jest zaprojektowany aby współpracować z 1 kamerą. Może być łatwo dostosowany do pracy praktycznie z każdym zestawem kamer i obiektywów, od lekkich kamer aż po np. Red Epic.

Dane techniczne tutaj