Co to jest Steadicam

steadicamJeśli decydujemy się na to, że filmowanie czy też fotografia będzie naszym zajęciem zawodowym musimy wiedzieć jakie sprzęty będą nam potrzebne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza praca będzie wykonywana na wysokim poziomie. Jak wiadomo filmowanie nie jest łatwym zadaniem i nie każdy z nas będzie potrafił się tego nauczyć. Jeżeli jednak już zajmujemy się tym od pewnego czasu warto posiadać potrzebne akcesoria. Na pewno do nich będą należały stabilizatory. Sama nazwa nie wszystkim nam musi coś mówić. Jednak osoby znające się na tej pracy powinny wiedzieć do czego taki sprzęt służy. Stabilizator jest wręcz niezbędny do wykonywania zdjęć czy też kręcenia przeróżnych filmów

To właśnie ten sprzęt zapobiega przeróżnym ruchom jakie wykonuje fotograf czy też kamerzysta. A jak wiadomo nawet lekkie poruszenie ręką może spowodować iż nasz obraz nie będzie czytelny i będzie trzeba powtarzać całą swą pracę. Obecnie na rynku jest wiele stabilizatorów jednak profesjonaliści najczęściej zakupują stabilizator Steadicam. Jest on popularny głównie dlatego, że posiada bardzo optymalne i dogodne połączenie statywu z innymi narzędziami jakie są niezbędne w pracy kamerzysty czy też filmowca. Dzięki temu każdy obraz jest czytelny nawet jeśli dana osoba wykonuje wiele ruchów. Wówczas ma się pewność, że za każdym razem zdjęcie czy też film będą jak najbardziej zbliżone do zmierzonego efektu. Urządzenie te jest znane już od wielu lat. Jednak jak można domyślać się pierwsze modele nie były aż tak bardzo zaawansowane jak te dzisiejsze. Ale już wówczas dawały one stabilizacje podczas wykonywania swej pracy. Obecnie każdy filmowiec czy to pracujący na planie filmowym czy też kręcący wesela i podobne uroczystości koniecznie posiada stabilizator. Jest to wielkie ułatwienie dla jego zajęcia.

Nie trzeba obawiać się czy obraz będzie czytelny. Obecnie takie stabilizatory można dostać w każdych profesjonalnych sklepach. Ich cena jest różna i wszystko zależy od tego jaki model będzie nam odpowiedni. I wówczas do wyboru mamy od tanich stabilizatorów używanych raczej dla amatorów kamerzystów. Jak i również bardzo drogie sprzęty przeznaczone dla zawodowych kamerzystów na planach filmowych. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i co ważne dostosowanego do swych umiejętności. A wówczas filowanie czy też fotografowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemniejsze i co ważne dużo prostsze.